Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
03.02.2023

Прокуратура Криму скерувала до суду обвинувальні акти стосовно 6 суддів-зрадників з півострова

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальні акти стосовно 6 колишніх суддів з Криму. Їхні дії кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі.

У порядку спеціального досудового розслідування встановлено, що після окупації півострова у 2014 році обвинувачені зрадили присязі на вірність народу України та перейшли працювати на бік ворога.

При окупаційній владі вони обійняли посади «суддів» у незаконно створених: Двадцять першому арбітражному апеляційному суді, Феодосійському міському суді, Роздольненському районному суді та Ленінському районному суді Республіки.

Своїми діями та рішеннями ці «служителі феміди» надавали допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за законодавством РФ, шляхом безпосередньої участі у формуванні та організації роботи окупаційних судів.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Мелітополі.


Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


кількість переглядів: 1185