Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
07.03.2023

Призов кримчан до служби в армії окупанта: за вчинення воєнного злочину вирок отримав військовий комісар з Криму

Прокуратура автономії продовжує системну роботу з притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що причетні до проведення незаконних призовних кампаній до ЗС РФ та мобілізації на території окупованого півострова.

За публічного обвинувачення прокуратури автономії до 11 років позбавлення волі заочно засуджено окупаційного військового комісара з Криму. Його визнано винним у  порушенні законів та звичаїв війни, що полягає у примушуванні цивільного населення окупованого півострова служити в збройних силах ворога (за ч. 1 ст. 438 КК України). Це перший вирок в Україні за такий злочин.

Засуджений, громадянин Російської Федерації, у 2018 році обійняв посаду «військового комісара Сімферопольського району та міста Алушти Республіки Крим». Він здійснював реалізацію політики РФ та її окупаційної адміністрації, спрямованої на проведення незаконних призовних кампаній населення півострова до російських збройних сил. 

Відтак, реалізуючи незаконні «укази» вищого керівництва держави-окупант, чоловік безпосередньо розробляв плани та організовував проведення 5 призовних кампаній кримчан у відповідних районах окупованого півострова. 

З 2015 року ворог регулярно проводить призовні кампанії та залучає жителів півострова до служби в армії РФ. Після повномасштабного вторгнення РФ окупанти розпочали також незаконну мобілізацію кримчан.  

Наразі повідомлено про підозри у вчиненні аналогічних воєнних злочинів 10 військовим комісарам різних районів окупованого Криму. На розгляді в судах перебувають 3 обвинувальні акти.

Також прокуратура автономії спільно з неурядовими організаціями інформувала Прокурора Міжнародного кримінального суду з цього приводу. У інформаційних повідомленнях містяться докази вчинення вищим військово-політичним керівництвом РФ воєнних злочинів у контексті незаконного призову та пропаганди служби в армії РФ, зокрема, і серед дітей.

кількість переглядів: 2343