Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
09.07.2024

Державна зрада та колабораціонізм: судитимуть окупаційного керівника Пенсійного фонду Республіки Крим

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт щодо окупаційного керівника Пенсійного фонду Республіки Крим, який перейшов на бік ворога та сприяв проведенню незаконних виборів на території півострова.
 
Його дії кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України),  колабораційна діяльність (ч. 5 ст. 111-1 КК України), а також пособництво в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
 
Встановлено, що з 2005 року обвинувачений працював на різних посадах в Головному управлінні Пенсійного фонду України в АР Крим та на момент окупації півострова був заступником начальника управління цього відомства.
 
Однак у 2014 році громадянин України зрадив присязі держслужбовця та перейшов на бік ворога, обійнявши посаду «заступника керуючого відділенням Пенсійного фонду РФ по Республіці Крим».  
 
Надалі у січні 2023 року обвинувачений був призначений на посаду «керуючого відділенням фонду Пенсійного та соціального страхування РФ по Республіці Крим»,  на якій працює донині. 
 
 Своїми діями обвинувачений забезпечує діяльність окупаційних органів виконавчої влади та впроваджує пенсійні та соціальні стандарти держави-агресора в Криму.
 
Окрім того, у травні 2023 року «чиновник» уклав угоду з «головою виборчої комісії Республіки Крим» про взаємодію та надання інформації під час проведення на півострові незаконних виборів «депутатів Державної думи РФ» та «депутатів Державної ради у Республіці Крим».
За вказані дії обвинуваченому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфікацією майна.
 
 Нагадаємо, що наразі за процесуального керівництва прокуратури автономії засуджено 1 особу, яка сприяла організації «виборів» на окупованому півострові, судами розглядається 5 обвинувальних актів, та повідомлено про підозру ще 8 особам, у тому числі «голові виборчої комісії Республіки Крим» https://t.me/prokark/1420.
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось ГУ СБУ в АР Крим
 

 
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 
Пресслужба прокуратури АР Крим та м. Севастополя
 
 
 
 

кількість переглядів: 110