Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 

Незаконна мобілізація у Криму. Алгоритм дій, як її уникнути


Чим ближче ЗСУ до Криму, тим активніше на окупованій території півострова тривають приховані мобілізаційні заходи та репресії громадян з боку окупантів.


Починаючи з 2015 року російська влада незаконно примушувала кримчан служити в її збройних силах, щонайменше 39 тисячі осіб потрапили до ЗС РФ. Але і цього виявилось замало, повістки кримчанам роздають на всій території півострова, особливо в місцях, де переважно проживають кримські татари.


Щоб не помирати за ідеї «руського міра» у війні проти своїх же громадян, прокуратура автономії радить усіма можливими способами уникати мобілізаційних заходів до армії РФ.

 

Що робити, якщо вас все-таки примусово мобілізували?

- Саботуйте накази російських командирів. Не вчиняйте дії, які можуть призвести до жертв серед цивільного населення або руйнування цивільної інфраструктури. Адже в такому випадку ви будете відповідати за свої дії, як воєнний злочинець, навіть якщо вас мобілізували примусово.

- Якщо ви готові діяти – зривайте мобілізацію. Об’єднуйтеся та чиніть опір командирам російської армії.

- Повідомляйте Україні про розташування ворога. Це можна зробити через такі боти:

єВорог

STOP Russian War

- За можливості здавайтеся у полон українським збройним силам. Повідомляйте, що ви громадянин України з окупованої території. Навіть, якщо у вас не буде документів, вашу особу буде встановлено. Здатися в полон – єдиний вихід зберегти життя, адже Україна дотримується норм міжнародного права та Женевських конвенцій. 

Деталі можете дізнатися на Telegram-каналі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, а також на сайті та соцмережах державного проєкту «Хочу жить».

Також, якщо ви отримали повістку з військкомату, вас примусово мобілізували або у вас наявні відомості про інших примусово мобілізованих осіб – надсилайте інформацію до прокуратури автономії.

Задля цього функціонує «гаряча лінія» +38 (096) 700 1600, у тому числі у месенджерах Telegram, Viber, Whatsapp та Signal.

Окрім цього, інформацію можна надіслати на електронну пошту [email protected] 


Інформація перевіряється у рамках відповідного кримінального провадження та буде врахована під час розв’язання питання про наявність чи відсутність у ваших діях складу злочину. Вона також слугуватиме підтвердженням того, що ви не «доброволець» з Криму, який вирішив взяти участь у «СВО».


Пам’ятайте, що відповідно до ст. 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, державі-окупанту заборонено примушувати цивільне населення окупованої території служити в її збройних силах.


Наголошуємо! Якщо ви добровільно приєднаєтеся до ЗС РФ та візьмете участь у війні проти України, ваші дії будуть кваліфіковані, як злочин проти основ національної безпеки.