29.03.2018

До Міжнародного кримінального суду передали нові свідчення про злочини Росії в Криму

Прокуратура Автономної Республіки Крим разом з правозахисною організацією “Регіональний центр прав людини” направила сьоме повідомлення до Міжнародного кримінального суду (МКС). Подана інформація містить обґрунтування відповідальності Росії за генерацію потоків внутрішньо переміщених осіб та зміну демографічної ситуації у Криму.

 
Зокрема, автори обґрунтовують відповідальність представників влади РФ за реалізацію політики “інтеграції” та створення атмосфери страху, яка змушує проукраїнське населення Криму покидати півострів та поповнювати категорію внутрішньо переміщених осіб (ВПО) України. Під час роботи над повідомленням було проаналізовано більше 1000 протоколів  допитів ВПО, що фіксувались правоохоронними органами впродовж останніх трьох років.
 
Такі дії окупанта можуть порушувати статті 7(1)(d), 8(2)(a)(vii)/8(2)(b)(viii) Римського статуту МКС. “У повідомленні також додано перелік посадових осіб РФ, які в більшій чи меншій мірі є відповідальними за порушення прав людини у Криму. До розгляду офісу Прокурора МКС ми надали перелік з 14 представників вищого державного керівництва Російської Федерації, які мають відповідати за скоєні злочини”, - повідомив прокурор АР Крим Ігор Поночовний. Прокурор автономії також зауважив, що початку розслідування Прокурором МКС ситуації по Україні слід очікувати вже у 2020 році.
 

кількість переглядів: 3963